Психологічна допомога для ветеранів і членів їх сімей
Збереження ментального здоров’я ветеранів війни, членів їх сімей та інших категорій осіб у воєнний та післявоєнний час є надважливим завданням, від нього, в першу чергу, залежать емоційний стан, формування міжособистісних стосунків, продуктивність, самовизначення кожної людини, перспективи демографічного, соціального, економічного розвитку нашої країни. Психічнийстан населення країни впливає на реалізацію цілейсуспільства в цілому, на рівень загальногодобробуту.
Психологи, які включені до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей, а також психологи Центрів соціально-психологічної реабілітації населення, які відносяться до сфери управління Міністерства у справах ветеранів України, мають професійну освіту та досвід роботи з ветеранами / ветеранками, Захисниками/ Захисницями та членами їх сімей. Зазначені фахівці допоможутьзнайти джерела проблем, надати рекомендації щодоїх усунення, розпочати процес самопізнання ірозвитку.
Психолог може допомогти ветерану у вирішеннійого гострих питань та полегшити адаптацію до мирного життя, допоможе у засвоєнні навичокподолання тривоги, агресії.
Залежно від потреб і запиту конкретної людиниє різні види допомоги, ось деякі з них:
– психологічне консультування, спрямоване на визначення проблем клієнта, які виникають у житті того, хто звертається за допомогою та роботу з ними.
– кризова інтервенція, покликана на допомогу в опануванні кризових ситуацій, таких як наслідкитравматичних подій, смерть побратима, допомагаючи впоратися з шоком, тремором істресом. Передбачає розвиток навичок управлінняемоційними станами.
– психологічна терапія. Це більш глибиннийпроцес співпраці між психотерапевтом та клієнтом, який має на меті вирішення психологічнихпроблем, таких як психічні розлади або триваліжиттєві дистреси.
Більш детальну інформацію можна переглянути за посиланням: https://mva.gov.ua/category/195-psihologichna-dopomoga